+36 22 353 618    H: zárva, K,Cs: 10-17, Sze: 10-19, P:10-18, Szo 9-12 a hónap első szombatja. 2091 Etyek, Alcsúti út 1.       e-mail: magyarkut@etyek.hu

DÍJTÁBLÁZAT

Könyvtári tagság, beiratkozási díj:

Etyek Község Önkormányzat Képviselő-testületének 96/2008. (III. 27.) számú határozata értelmében a Könyvtárában 2008. július I -től beiratkozási díjat kell fizetni.

Beiratkozási díj: 1600 Ft/év

Ha a könyvtár nyitvatartása bármely okból nem biztosított az adott év legalább 11 hónapján keresztül, a beiratkozási díj a nyitást követően idóarányosan kerül megállapításra.

Mentesülnek a beiratkozási díj fizetése alól:

• A 16 éven aluli és a 70 év feletti könyvtárhasználók (1997. évi CXL. tv. 56. S (6) bekezdés értelmében)
  • Könyvtári dolgozók, muzeális intézmények és levéltárak dolgozói (6/2001. Korm. rend. 3.} (1)(2) bekezdés értelmében)
  • Etyeken élő vagy dolgozó pedagógusok, a Magyar-kút Könyvtár és Közművelődési Intézmény munkatársai

A beiratkozási díjból 50%-os kedvezményt kapnak:

• Az érvényes diákigazolvánnyal rendelkező tanulók, hallgatók (6/2001. Korm. rendelet)
  • a nyugdíjasok
  • a munkanélküliek (a kedvezményre való jogosultságát a Munkaügyi Központ által kiállított dokumentummal kell igazolni)

Térítéses szolgáltatások:

Fénymásolás: 1 OO Ft/ oldal
Nyomtatás A4 (fekete-fehér) 100 Ft/ oldal
Nyomtatás A3 (fekete-fehér) 200 Ft/ oldal
Nyomtatás A4 (színes) 200 Ft/ oldal
Nyomtatás A3 (színes) 300 Ft/ oldal
Digitalizálás (szkennelés) 100 Ft/ oldal
Könyvtárközi kölcsönzés (eredetiben kért) 2000 Ft/ könyv
Könyvtárközi kölcsönzés kért) (másolatban A küldő könyvtár által meghatározott másolási költség és postázási díj, amely kisméretű könyv esetében 1000 Ft, nagyméretű könyvnél 1700 Ft, amit az olvasónak kell megtérítenie.
Elektronikus szolgáltatás dokumentum- Díjtalan

Könyvtárközi kölcsönzésben:

• az eredetiben kért dokumentum-szolgáltatás térítésmentes szolgáltatás a középiskolai tanulmányaikat folytató olvasók számára;
  • az elektronikus dokumentum-szolgáltatás valamennyi olvasó számára díjtalan;
  • az eredetiben kért dokumentum visszaküldésekor keletkező postaköltség és az olvasó által befizetett díj közötti különbözetet a könyvtár a fenntartó által biztosított költségvetésből fedezi.

Szankciók:

1. A kölcsönzési időt túllépó olvasóink két hét türelmi idő után felszólítást kapnak. A késedelmi díjak mellett az olvasónak meg kell térítenie a postaköltséget is.

Késedelmi Díj: 20 Ft/nap/dokumentum

1. Elveszett vagy megrongált dokumentumok esetében a dokumentum egy másik, ugyanazon kiadású példányát kell az olvasónak beszereznie, ha ez nem lehetséges, akkor a könyvtár a dokumentum egy későbbi kiadású példányát kéri.